• tisíce kúskov len pre teba. Hľadaj a vyberaj! Idem na to!​
becca-mchaffie-fzde_6itjkw-unsplash-1-scaled-1

Ako si vybrať správnu veľkosť oblečenia a urobiť dobrý nákup aj cez internet

Vybrať si správnu veľkosť oblečenia sa môže sa zdať jednoduché.  Avšak, možno sa už aj vám stalo, že ste spravili nákup cez eshop, ale neboli ste spokojní. Buď ste to oblečenie nemohli nosiť vôbec, alebo to jednoducho nebolo ono, pretože bolo pritesné, prikrátke, alebo naopak priveľké a necítili ste sa v ňom dobre.

Hoci máte napríklad tzv. konfekčnú veľkosť (tabuľkovo vám sedí konkrétna veľkosť oblečenia), môže sa stať, že pri výrobkoch nejakej  konkrétnej značky tomu tak nebude a budete musieť siahnuť po inej veľkosti. Ako sa tomu vyhnúť?

Správne sa zmerajte

Najskôr zistite, aké sú vaše miery. Krajčírskym metrom zmerajte obvod hrudníka, pásu a bokov. Obvod hrudníka meriame v najširšej časti pŕs, obvod pása meriame naopak, v najužšej časti (približne 5 cm nad pupkom). Obvod bokov meriame na úrovni bedrových kĺbov, t.j. v najširšej úrovni (nohy majú byť pri sebe).

Niektorí výrobcovia alebo predajcovia šiat uvádzajú na internete aj ich dĺžku. Aby ste vedeli, pokiaľ by vám konkrétne šaty siahali, treba si danú dĺžku namerať od ramena, cez prsia až po uvedenú dĺžku.

Pokiaľ nemáte pri sebe niekoho, kto by vám s meraním pomohol, merajte sa pred zrkadlom a uistite sa, že máte meter v rovine.

Tabuľka veľkostí – ženy

 

Keď získate svoje miery, použite tabuľku veľkostí, ktorým sú jednotlivé miery priradené. Samotní výrobcovia zverejňujú na svojom webe tabuľku veľkostí, vďaka čomu si viete overiť, ktorá veľkosť vyhovuje vašim mieram. 

Pri prezeraní si tabuľky veľkostí je potrebné rozlišovať britské, americké  a európske číslovanie. Dôležité je tiež nepomýliť si riadky v tabuľke. Keď sa vám podarí správne identifikovať svoju veľkosť, nákup oblečenia online by vám mal zjednodušiť život bez potreby daný produkt vrátiť alebo vymeniť. 

Tabuľka veľkostí – muži

Photo: Patricia Serna on unsplash.

Odporúčané články

volha-flaxeco-gkpli06ux-i-unsplash-scaled-1

Správna starostlivosť o oblečenie. Ako na to?

Pokiaľ ste si prečítali naše predchádzajúce články o správnom výbere oblečenia, teraz je čas naučiť sa, ako sa správne o …

Čítať celý článok →
priscilla-du-preez-dlxlgiy-2vu-unsplash-scaled-1

Nakupujme oblečenie uvedomelo a správne si vyberme

Portál Pigis vám prináša ponuku zlacneného oblečenia z viacerých eshopov (postupne ich počet bude rásť). Na jednom mieste teda nájdete …

Čítať celý článok →
superstar_white_mountaineering_shoes_grey_aq0352_01_standard

Adidas má prvé 100% recyklovateľné topánky

Adidas pokračuje v posilňovaní svojho záväzku bojovať s plastovým odpadom – predstavila FUTURECRAFT.LOOP – 100% recyklovateľnú bežeckú obuv.  Prvý krok …

Čítať celý článok →
d96863-4-600x415

Ultraboost 19 – „naboostovaný“ model na beh, aj do ulíc

Rok 2019 je pre bežecké tenisky adidas Ultraboost výnimočný. Napriek tomu, že od roku 2015, kedy tento model vyšiel na …

Čítať celý článok →