Nakupujme oblečenie uvedomelo a správne si vyberme - pigis.sk
priscilla-du-preez-dlxlgiy-2vu-unsplash-scaled-1

Nakupujme oblečenie uvedomelo a správne si vyberme

Nakupujme oblečenie uvedomelo a správne si vyberme

Portál Pigis vám prináša ponuku zlacneného oblečenia z viacerých eshopov (postupne ich počet bude rásť). Na jednom mieste teda nájdete produkty za lepšiu cenu, pričom nemusíte postupne klikať, filtrovať a hľadať na stránkach jednotlivých eshopov alebo výrobcov. Pigis vám šetrí peniaze, ale aj čas:)

Oblečenie je neoddeliteľnou súčasťou nášho života, preto sa jeho nákupu nevyhneme. Textilný priemysel je však na druhom mieste v znečisťovaní životného prostredia, preto podporujeme uvedomelé nakupovanie. Kupujte oblečenie a doplnky, ktoré potrebujete vy alebo potrebujú vaši blízki, navyše za lepšiu cenu. Peniaze, ktoré ušetríte, môžete ďalej doslova ušetriť, alebo rozumne použiť 🙂

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Áno, samozrejme, je možné ich použiť na ďalšie nákupy, ale tiež aj na ušľachtilé ciele, ako je pomoc núdznym cez rôzne programy pomoci (neziskové organizácie), ktorým dôverujete. My veríme, že to nie sú stratené peniaze, ale že každá pomoc sa vám raz vráti, hoci z inej strany.

Na Slovensku je malé povedomie o náročnosti výroby textilu pre životné prostredie, ako aj o problémoch spojených s množstvom odpadu, ktorý textilný priemysel produkuje.  Preto je rozumné kúpiť si kus, ktorý sa vám naozaj hodí, dobre vám sedí a nezničí sa rýchlo. Ideálne je, keď je vyrobený z materiálu, ktorý je aj recyklovateľný. Výrobky z biobavlny nie sú žiaľ riešením pre výzvy, ktoré fashion priemysel „vyprodukoval“. Na výrobu jedného trička z klasické bavlny sa totiž spotrebuje 2700 litrov vody. (Téme recyklácie textilu sa podrobnejšie budeme venovať inom článku).

Ako si teda vyberať oblečenie, aby nám čo najdlhšie vydržalo a tešilo nás?

Pri výbere oblečenia je potrebné dbať na:

  • správnu veľkosť
  • vhodnú farbu, či vzory
  • vhodný materiál

Keď sa vám podarí vybrať kus oblečenia so správnymi parametrami, výsledok bude zaručene skvelý a budete ho aj radi nosiť.

V nasledujúcich článkoch vám poradíme, ako si vybrať správnu veľkosť oblečenia na svoju postavu, ako vybrať vhodné vzory a farby na postavu, a tiež sa dozviete o vlastnostiach niektorých materiálov často používaných v textile. Sledujte nás na pigis.sk alebo na facebooku.

preloader