Ako si vybrať správnu veľkosť oblečenia a urobiť dobrý nákup aj cez internet - pigis.sk
  • tisíce kúskov len pre teba. Hľadaj a vyberaj! Idem na to!​
becca-mchaffie-fzde_6itjkw-unsplash-1-scaled-1

Ako si vybrať správnu veľkosť oblečenia a urobiť dobrý nákup aj cez internet

Vybrať si správnu veľkosť oblečenia sa môže sa zdať jednoduché.  Avšak, možno sa už aj vám stalo, že ste spravili nákup cez eshop, ale neboli ste spokojní. Buď ste to oblečenie nemohli nosiť vôbec, alebo to jednoducho nebolo ono, pretože bolo pritesné, prikrátke, alebo naopak priveľké a necítili ste sa v ňom dobre.

Hoci máte napríklad tzv. konfekčnú veľkosť (tabuľkovo vám sedí konkrétna veľkosť oblečenia), môže sa stať, že pri výrobkoch nejakej  konkrétnej značky tomu tak nebude a budete musieť siahnuť po inej veľkosti. Ako sa tomu vyhnúť?

Správne sa zmerajte

Najskôr zistite, aké sú vaše miery. Krajčírskym metrom zmerajte obvod hrudníka, pásu a bokov. Obvod hrudníka meriame v najširšej časti pŕs, obvod pása meriame naopak, v najužšej časti (približne 5 cm nad pupkom). Obvod bokov meriame na úrovni bedrových kĺbov, t.j. v najširšej úrovni (nohy majú byť pri sebe).

Niektorí výrobcovia alebo predajcovia šiat uvádzajú na internete aj ich dĺžku. Aby ste vedeli, pokiaľ by vám konkrétne šaty siahali, treba si danú dĺžku namerať od ramena, cez prsia až po uvedenú dĺžku.

Pokiaľ nemáte pri sebe niekoho, kto by vám s meraním pomohol, merajte sa pred zrkadlom a uistite sa, že máte meter v rovine.

Tabuľka veľkostí – ženy

 

Keď získate svoje miery, použite tabuľku veľkostí, ktorým sú jednotlivé miery priradené. Samotní výrobcovia zverejňujú na svojom webe tabuľku veľkostí, vďaka čomu si viete overiť, ktorá veľkosť vyhovuje vašim mieram. 

Pri prezeraní si tabuľky veľkostí je potrebné rozlišovať britské, americké  a európske číslovanie. Dôležité je tiež nepomýliť si riadky v tabuľke. Keď sa vám podarí správne identifikovať svoju veľkosť, nákup oblečenia online by vám mal zjednodušiť život bez potreby daný produkt vrátiť alebo vymeniť. 

Tabuľka veľkostí – muži

Photo: Patricia Serna on unsplash.

Odporúčané články

preloader