Ako si vybrať správnu sukňu? - pigis.sk
Ako si vybrať sukňu?

Ako si vybrať správnu sukňu?

Ako si vybrať správnu sukňu?

Ženy vedia, prečo je sukňa jednou z prvých možností, po ktorej siahajú keď sú na nákupoch oblečenia. S dobre zvolenou sukňou a za pomoci kúskov, ktoré už vlastníme vieme vytvoriť množstvo ďalších outfitov. Ako si teda vybrať tú pravú? Samozrejme, vždy záleží od toho, čo od sukne očakávame, ale pár všeobecných tipov by sa predsa len našlo.

Nakupujte podľa šatníka, nie len na jednu udalosť

Vo všeobecnosti je dobré už pri nákupe rozmýšľať, ako sukňa zapadne do vášho šatníka. Ak by ste sukňu kupovali iba na jednu špecifickú udalosť, bola by to zbytočná strata peňazí a času. Namiesto toho si kúpte radšej sukňu, o ktorej viete, že ju využijete pri viacerých príležitostiach a bude dobre dopĺňať ostatné kúsky z vašej skrine.

Zľavy až 70%, vyber si tu svoju
 na portáli pigis.sk

Dôraz na správne časti tela

Páči sa vám konkrétna časť vášho tela a chceli by ste ju zdôrazniť?  Či máte naopak niečo, čo by ste radi schovali? Ak áno, vyberajte sukňu, ktorá zdôrazňuje alebo skrýva to, čo potrebujete. V dnešnej dobe sa dajú zohnať sukne rôzneho druhu pre každý typ postavy. Ich dĺžka a dizajn potom môžu pritiahnuť alebo naopak odvrátiť pozornosť.

Jedným z dobrých príkladov je áčková sukňa, ak chcete obrátiť pozornosť na váš driek. Sukňa rovného strihu zas zvýrazňuje vaše boky a smeruje pohľady na nohy.  Nech už  si zvolíte ktorúkoľvek, musíte sa v nej hlavne dobre cítiť pri nosení. Dobrou voľbou býva siahnutie po rifľovine. Tento materiál je komfortný, dostatočne teplý a štýlový. To je aj dôvod, prečo je stále taký populárny. Niet divu, že sa z neho dnes už vyrába všetko – od nohavíc cez bundy až po kabelky. Sukne však stále patria k najobľúbenejším rifľovým produktom.

Aj výška môže zavážiť

Sukňa dlhá až po zem môže nohy na pohľad skrátiť. Naproti nej je mini sukňa, ktorá je presným opakom. Tým, že z nôh ukazuje čo najviac, opticky ich predlžuje. S danými znalosťami by už pre vás nemal byť problém vybrať si správnu sukňu k vašej postave a jej dĺžkou tak dosiahnuť požadovaný efekt.

Keď výška nie je dôležitá

Na druhú stranu, vaša výška vás nemusí úplne vylúčiť z nosenia daných druhov. Ak ste vysoká a chcete nosiť mini sukne alebo máte nižšiu postavu a chcete nosiť sukne až po zem, určite to môžete urobiť. Dá sa to, sledujete jeden z týchto dvoch cieľov.

Prvým je jednoducho nosiť sukňu a netrápiť sa dokonale primeraným vzhľadom. Druhým je primeraný vzhľad dosiahnuť za pomoci ďalších prvkov. Kľúčom k dosiahnutiu toho druhého je vaša obuv. Ak chcete byť vyššia, siahnite po topánkach s podpätkom. Ak už na výške pridávať nechcete, vyberte si topánky s rovnou podrážkou. Podobný efekt sa dá dosiahnuť aj pančuchovými nohavicami, ktoré dávajú nohám kratší a primeranejší vzhľad.

Zľavy až 70%, vyber si tu svoju
 na portáli pigis.sk

Kupujte takú sukňu, ktorú môžete nosiť stále

Nakoniec, každá z nás chce sukňu, ktorú môže využiť čo najviac. To znamená voľba správnej sukne by mala byť založená na vašom životnom štýle. Napríklad, ak často chodíte von s priateľmi alebo na rande sukňa ležérnejšieho štýlu je ideálna. Ak naopak trávite veľa času v práci a vediete utlmenejší spôsob života formálna sukňa je lepšou voľbou.

preloader