Adidas vyrobí 11 miliónov párov topánok z recyklovaného plastu v roku 2019 - pigis.sk
  • tisíce kúskov len pre teba. Hľadaj a vyberaj! Idem na to!​
adidas-parley

Adidas vyrobí 11 miliónov párov topánok z recyklovaného plastu v roku 2019

Po tom, čo v roku 2018 spoločnosť Adidas vyrobila viac než 5 miliónov párov topánok s obsahom recyklovného plastového odpadu z oceánov, jej ambície dnes siahajú ešte vyššie. Pre rok 2019 Adidas zverejnila plán na produkciu viac než 11 miliónov párov topánok tohto druhu.

Adidas a ekológia

Iniciatíva je výsledkom spolupráce Adidasu s enviromentálnou organizáciou a medzinárodnou sieťou pre spoluprácu Parley for the Oceans. Plastový odpad je zachytený na plážach, ako napríklad na Maledivách pred tým, než sa dostane do oceánov. Po recyklácii sa z neho vyrobí priadza, ktorá tvorí kľúčovú zložku vrchného materiálu obuvi adidas. (Okrem toho, spoločnosť z recyklovaného materiálu vyrába tiež oblečenie, napríklad dres pre tím FC Bayern Mníchov na Ligu majstrov alebo oblečenie pre Alexandra Zvereva na Australian Open.)

“S výrobkami adidas vyrobenými z recyklovaných plastov ponúkame našim spotrebiteľom skutočnú pridanú hodnotu, ktorá presahuje vzhľad, funkčnosť a kvalitu produktu, pretože každá topánka je malým príspevkom k ochrane našich oceánov,” povedal Eric Liedtke, člen správnej rady Adidas, zodpovedný za globálne značky.

Zodpovedný prístup…

Adidas nedávno podpísala Chartu o ochrane klímy pre módny priemysel na konferencii OSN o klimatických zmenách v Katoviciach v Poľsku a súhlasila, že do roku 2030 zníži emisie skleníkových plynov o 30 percent. Okrem toho sa Adidas zaviazala do roku 2024 používať len recyklovaný polyester vo všetkých výrobkoch. Ako zakladajúci člen iniciatívy Better Cotton Initiative, Adidas využíva len bavlnu vyrobenú trvalo udržateľným spôsobom. Obchody adidas už od roku 2016 nepoužívajú plastové tašky.

Avšak, úplne vynechať plasty sa jej ešte nepodarilo, napríklad v prípade prepravných obalov.

Spoločnosť v súčasnosti podporuje globálnu inovačnú platformu Fashion for Good s darom vo výške 1,5 milióna EUR, ktorý zodpovedá jej ekologickému vplyvu na životné prostredie. Nadácia podnecuje vývoj inovatívnych, odolných a opakovane použiteľných materiálov pre módny priemysel. Adidas je partnerom nadácie od minulého roku.

Zdroj: https://www.adidas-group.com/en/media/news-archive/press-releases/2019/adidas-to-produce-more-shoes-using-recycled-plastic-waste/
Foto: parley.tv

Odporúčané články

preloader