Adidas Superstar - ikona v rôznych prevedeniach - pigis.sk
  • tisíce kúskov len pre teba. Hľadaj a vyberaj! Idem na to!​
d96863-4-600x415

Adidas Superstar – ikona v rôznych prevedeniach

Superstar Tenisky adidas Originals

Možno ich poznáte z videnia, ale neviete ako sa volajú a akú majú históriu, možno ich však poznáte veľmi dôverne, keďže vás sprevádzajú horami-dolami, krížom-krážom, jednoducho všade, kde nie je nutný elegantný outfit. Adidas Superstar v tomto roku oslavujú 50 rokov od svojho vzniku. Napriek tomu, nielen že udržujú krok s dobou, ale samy udávajú trend.

Tenisky Adidas Superstar vznikli pôvodne ako basketbalové topánky v roku 1969, s vtedy revolučným dizajnom pre profesionálnych hráčov. Robustná gumová špička chránila prsty, kým podrážka typu rybia kosť, umožňovala trakciu na podlahe. Topánky mali veľký úspech už po svojom zrode, keďže do polovice 70-tych rokov túto obuv využívalo takmer 75% profesionálnych hráčov.

Superstar Bold Tenisky adidas Originals

Skutočný “game changer”

Krok zo sveta športu do sveta módy a štýlu urobili adidas Superstar vďaka skupine Run DMC, ktorá z nich urobila súčasť hip hop-ovej kultúry. Ich óda teniskám “My adidas,” im dala “nesmrteľnosť”. Samotná spoločnosť adidas na tom postavila svoj biznis model. Jej, pôvodne športovej značke, to umožnilo “výjsť“ z ihriska do ulíc.     

Samozrejme, tvar nie je všetko, dôležitá je aj sviežosť a modernosť. „Hoci by sme mohli nájsť ikonický tvar, snažíme sa modifikovať modely z hľadiska koncepcie a materiálu; môžeme použiť podpätky alebo nasúvací strih; rôznu potlač, spoje alebo bezšvíkové varianty. Hráme sa aj s rôznymi materiálmi, “vysvetľuje Winfried Schieb, vedúci pre vývoj obuvi.

Aktuálnu ponuku rôznych variánt modelu Superstar si môžete pozrieť kliknutím napríklad na nasledujúci obrázok:

Zdroj: adidas.com, gameplan-a.com
foto: teniskyadidas.sk

Odporúčané články

preloader