Adidas má prvé 100% recyklovateľné topánky - pigis.sk
  • tisíce kúskov len pre teba. Hľadaj a vyberaj! Idem na to!​
superstar_white_mountaineering_shoes_grey_aq0352_01_standard

Adidas má prvé 100% recyklovateľné topánky

Adidas pokračuje v posilňovaní svojho záväzku bojovať s plastovým odpadom – predstavila FUTURECRAFT.LOOP – 100% recyklovateľnú bežeckú obuv. 

Prvý krok – použiť recyklovaný materiál

Spoločne s organizáciou “Parley for the Oceans” spoločnosť predstavila v roku 2015 prvý koncept obuvi so zvrškom vyrobeným výlučne z priadze a vlákien, ktoré boli získané z recyklovaného morského plastového odpadu a nelegálnych hlbokomorských žiabrových sietí. V roku 2019 bude adidas vyrábať 11 miliónov párov topánok s materiálom Ocean Plastic® získaného od Parley prostredníctvom zachytávania plastového odpadu na plážach, vzdialených ostrovoch a v pobrežných komunitách.

Adidas má za cieľ do roku 2024 používať len recyklovaný polyester v každom produkte a vždy, keď sa to dá realizovať. Vytváranie produktov s prvotriednymi materiálmi od spoločnosti Parley, vyrobených z recyklovaného morského plastového odpadu, je prvým pilierom stratégie udržateľnosti spoločnosti adidas.

Druhý krok – možnosť spätne recyklovať

„Vyberanie plastového odpadu zo systému je prvým krokom, ale nemôžeme sa tam zastaviť,“ povedal Eric Liedtke, člen predstavenstva spoločnosti adidas, zodpovedný za Global Brands. „Čo sa stane s topánkami po tom, čo ste ich vynosili? Vyhodíte ich preč – až na to, že nie je žadne “preč”. Zostanú iba skládky a spaľovne a v konečnom dôsledku atmosféra ničená prebytkom uhlíka alebo oceány naplnené plastovým odpadom. Ďalším krokom je úplné ukončenie konceptu „odpadu“ ako takého. Náš sen je, že môžete mať stále dokola na sebe rovnaké topánky. “

 „FUTURECRAFT.LOOP je naša prvá bežecká topánka, ktorá je vyrobená tak, aby bola prerobená. Je to vyhlásenie nášho zámeru prevziať zodpovednosť za celý život nášho produktu; dôkaz, že môžeme vytvoriť vysoko výkonné bežecké topánky, ktoré nemusíte odhodiť. “

Projekt FUTURECRAFT.LOOP je zameraný na riešenie problému plastového odpadu, ktorý umožňuje „uzavretú slučku“ (loop) alebo kruhový výrobný model, kde môžu byť suroviny znovu a znovu použité. Ale nie použité len na výrobu fľaše na vodu alebo tašky, ale ďalšieho páru vysoko výkonných bežeckých topánok.

 

Zdroj: news.adidas.com

Odporúčané články

preloader